Proč nakupovat u nás?
 • Český výrobce
 • více jak 30 let na tuzemském trhu
 • 2x kamenné prodejny
 • Většina zboží vystavena v prodejně
 • Montáže a poradenství
 • Profesionální přístup a maximální vstřícnost
Naše přednosti

Jak vybrat nosiče lyží

  Nejlepším místem pro přepravu vašich lyží je střecha vozidla. Pro tento způsob přepravy (samozřejmě vedle multifunkčnějších střešních boxů) poskytujeme širokou škálu střešních nosičů lyží, jejichž výběr najdete přímo na našich stránkách www. neumax.cz nebo osobně v naší kamenné prodejně.
Náruživé a nezdolné sportovce zaujmou nejnovější designy, které budou jejich automobilu přímo slušet, sezónní výletníci se u nás naleznou levnější nosiče lyží pro použití občasné.

  Pokud chcete mít s nakládáním lyží co nejméně práce, doporučujeme vybírat bezpečné a důvěryhodné střešní nosiče lyží značky THULE, které vás nezklamou ani za té nejdivočejší vánice. 

  Nosiče lyží jsou snadno připevnitelné ke střešním nosičům. Většina našich nosičů dovoluje přepravu lyží, běžek i snowboardů. Jedná o ideální řešení, pokud nechcete přepravovat zimní vybavení uvnitř vozu. Zároveň lyže, běžky nebo snowboardy bezpečně odvezete i v té největší sněhové bouři a za velkého mrazu.

Výhody střešních nosičů lyží

 • Snadná a rychlá příprava
 • Vhodné pro běžky, snowboardy nebo sjezdové lyže
 • Praktická přeprava

Jak vybrat nosiče lyží?

  Nosiče na zimní vybavení dělíme na dva druhy lišící se podle stylu upevnění. Máme nosiče upevněné na příčnících, které se připevňují na integrované nosiče/podélníky či  v jejich nepřítomnosti přímo pod lem střechy, a méně kvalitní magnetické nosiče  ty ovšem momentálně v naší nabídce nenajdete.

Nosiče lyží na příčníky

 • Lze naložit všechny členy rodiny, i jejich vybavení.
 • Maximální možnost pojetí až šesti lyží v páru nebo tří snowboardů.
 • Přimontujeme na příčné nosiče.
 • Vhodné pro zimní vybavení.

Magnetické nosiče lyží

 • Lacinější  a krátkodobá převozu zimního vybavení.
 • Magneticky připevněny přímo na střeše vozu.
 • Při dlouhodobém užívání možnost degradace laku.

Nejčastější otázky při výběru nosiče na lyže a snowboardy

       1. Je lepší nosič nebo box?

  Pokud chcete převážet jenom lyže, běžky (a případně snowboardy), je pro vás střešní nosič lyží vhodný, protože je finančně dostupnější, ale pozor, například ne všechny střešní nosiče umožňují připevnění snowboardu.

  Naopak střešní box (lidově také rakev) je vhodný převážně pro rodiny s dětmi, které potřebují převážet více druhů zavazadel, ať už jde o tašky, které se nevešly do zavazadlového prostoru automobilu, nebo třeba dětské zimní hračky jako jsou boby nebo sáňky. Zároveň se nejedná pouze o sezónní záležitost, jako je tomu u nosičů lyží, protože se střešním boxem můžete pohodlně cestovat i na letní dovolenou, ať už na chatu, na hory nebo k moři. V případě střešního boxu je třeba zmínit také výhodu z hlediska čistoty a samozřejmě bezpečnosti vašich věcí, protože box je uzavřený a voděodolný.

       2. Kolik lyží nosiče pojmou?

  Každý typ nosiče je trochu jiný, ale obecně se dá říci, že na nosiči je možno přepravit až šest párů lyží nebo tři snowboardy, ale nezapomeňte, že záleží na typu a tvaru vašich lyží a je dobré si před koupí nosiče vaše zimní vybavení přeměřit.
  Většina nosičů dovoluje připevnit k lyžím i hůlky, což opět uvolní prostor v kabině vozu.

       3. Jak nejlépe předejít krádeži nosiče lyží?

  Bohužel žádné nosiče neumožňují uzamčení k příčníkům, proto doporučujeme na frekventované ulici nosiče přes delší časové úseky na střeše nenechávat. Většina nosičů ovšem umožňuje uzamčení samotných lyží. Ale i přes možnost uzamčení vám nedoporučujeme nechávat lyže na střeše dlouho a hned po příjezdu do cílové destinace zimní vybavení sundat.

       4. Nemůže se při častějším používání střešních nosičů poškodit lak na střeše?

  K tomuto riziku dochází pouze pokud nepostupujete podle manuálu, který je uvedený u každého nosiče. Je dobré si změřit i výšku nosiče, aby vám střešní lak nepoškodilo právě vaše zimní vybavení. Co se týče nosičů magnetických, zde se riziko poškození laku s častým užíváním bohužel zvyšuje.

       5. Měl bych s nosičem omezit rychlost jízdy?

  Ze zákona zatím rychlost s nosiči na střeše omezená není, ale v příručce každého nosiče jsou pro každý konkrétní typ uvedená rychlostní omezení, a to hlavně u lacinějších typů, kde se můžete setkat i s limitem rychlostí 90 km/h.

       6. Jak umístit lyže do nosiče? Špičkami směrem ke kapotě, nebo kufru?

  Nepatří to mezi nejdůležitější faktory, ale všeobecně je lepší směřovat špičky lyží směrem k zavazadlovému prostoru vašeho automobilu, a to kvůli odporu větru. Sníží se tím riziko vibrací lyží a může to pozitivně ovlivnit spotřebu pohonných hmot. U snowboardu je to jedno, pokud není vyloženě slalomový, protože je z obou stran stejný.
  Každopádně největší důraz musíte klást na samotné upevnění lyží.

       7. Existuje riziko, že se tímto typem přepravy poškodí sportovní vybavení?

  Samozřejmě bezpečnějším  a komfortnějším převozem lyží a snowboardů je střešní box, ve kterém nehrozí téměř žádné riziko, protože je uzavřen a voděodolný. Pokud však zvolíte variantu střešního nosiče lyží, musíte počítat hlavně se znečištěním vašeho vybavení, jakož i nosiče samotného, ale také s mírnou možností rizika poškození, ať už nepříznivým počasím, pískem, štěrkem nebo kamínky odráženými od protijedoucích vozidel, které se nemusí, ale mohou trefit přímo do vybavení. Samotnou správnou přípravou, vhodnou manipulací, upevněním a jízdou přizpůsobenou vrchní zátěži rizika alespoň snižujete.

  Dále je dobré uvědomit si, že v zimní sezóně jsou silnice a dálnice opatřeny chemikáliemi, které mohou značně poškodit výbavu, proto doporučujeme kvalitní ošetření hlavně spodních částí lyží a snowboardů, případně i následnou péči po příjezdu do cílové destinace, a to hlavně pečlivé omytí a v případě nutnosti i navoskování.

       8. Rád si připlatím, aby montáž byla co možná nejpohodlnější. Co konkrétně hledám?

  Zde zase víceméně záleží na typu daného nosiče, ale některé nabízejí možnost postranního vysunutí, tzv. výsuvné ližiny, která vám mnohonásobně ulehčí jinak fyzicky namáhavější práci a montáž pro vás bude co možná nejkomfortnější - doporučujeme například vynikající THULE Snowpack Extender.

Důležité parametry

Kapacita nosičů na lyže

  Pro převoz pro maximální počet dvou osob se z finančního hlediska vyplatí magnetický nosič, ovšem zkušenosti našich zákazníků s nimi nebyly dobré. Proto doporučujeme spíše variantu nosiče upevněného na zahrádce vašeho vozu - zde je limit také omezený, existují nosiče na 1 pár, 2 páry, 4 páry, 6 párů.

Umístění

  Oba možné typy přepravy lyží a snowboardů ke svému účelu využívají střechu automobilu a dále se liší právě podle daného druhu upevnění buď na podélníky (podélné nosníky, hagusy) a následně příčníky.Záleží  ovšem na výrobci a typu upevnění nosiče, některé se montují přímo na příčníky pomocí tzv. T-drážky, nebo standardním držákem ve tvaru písmene „U“ (vizte dále).

Upevnění

  Nejjednodušší upevnění je v případě magnetického nosiče, které je fyzicky téměř nenáročné. Pomocí magnetů přilne nosič přímo ke kovové střeše vašeho vozidla.

  Pokud upevňujeme nosič na podélníky (neboli zahrádku) vozidla, můžeme použít standardní držák ve tvaru písmene U“, nebo elegantnější způsob pomocí již zmiňované T-drážky.                                    

Doplňkové vlastnosti nosičů lyží

 • Vysouvací ližiny, s jejichž pomocí jednoduše a pohodlně připevníte lyže a snowboardy.
 • Uzamčení vybavení  je důležitou součástí, pokud nechcete, aby vám bylo ukradeno. Touto funkcí disponuje většina námi nabízených nosičů.
 • Převoz také běžek či snowboardů.
 • Připevnění lyžařských hůlek společně s lyžemi na střešních nosičích místo v kufru vašeho vozu  opět dostupné u většiny nosičů lyží.

 


 

Slovník pojmů - střešní nosiče lyží

Podélníky

  Jde o párové podélné střešní nosiče (také hagusy), slouží k upevnění příčníků, jsou základní jednotkou pro bezpečnou přepravu na střeše vozu, pokud nepřepravujete pod lemem střechy. Máme dva druhy podélníků, a to klasické/vystouplé a integrované, které jsou zapuštěné do střechy vozu.

Třmen ve tvaru „U“

 Jak název napovídá, jde o kovový držák ve tvaru písmene „U“, který obepíná příčník a je upevněn k nosiči. Nutno však říci, že komfortnější variantu přínáší uchycení pomocí T-drážky.

T-drážka

  T-drážka je mechanismus, který vám umožní lehce uchytit doplňkové vybavení vašeho automobilu, ať už se jedná o střešní box nebo příčník. Instalace vybavení je intuitivní, stačí jen do připravené drážky vsunout úchyt ve tvaru písmene „T“.