Proč nakupovat u nás?
  • Český výrobce
  • více jak 30 let na tuzemském trhu
  • 2x kamenné prodejny
  • Většina zboží vystavena v prodejně
  • Montáže a poradenství
  • Profesionální přístup a maximální vstřícnost
Naše přednosti

Maroko s autoboxem Neumann

Rozhovor s BigTrip: Maroko s autoboxem Neumann

Cestování s rodinou může být skvělým dobrodružstvím, ale také logistickou výzvou! Zavazadla se množí a kufr auta se brzy zaplní. Řešením pro mnoho cestovatelů je autobox, který nabízí extra úložný prostor na střeše vozu.

V tomto rozhovoru se s vámi podělíme o zkušenosti s používáním autoboxu Neumann na cestě do Maroka s pětičlennou rodinou Bezděkových, známých jakoBigTrip!

Se svou rodinou vyrážíte na dobrodružné výpravy už nějaký ten pátek. Takže už pravděpodobně víte, kam které předměty nejlépe pasují a jak využít každý volný prostor. A nás by zajímalo, jaké předměty jste v autoboxu především přepravovali?

Střešní box využíváme k přepravě věcí, kterým nevadí změny teplot. Povětšinou máme nahoře náhradní boty, oblečení, náhradní ručníky, suché potraviny a nějaká ta technika, jako je tažné lano, lopata nebo hustilka.

20240424_110838.jpg

Cesta do Maroka je sama o sobě dost náročná. S jakým počasím jste se potýkali a jaký byl terén? Obstál v těchto podmínkách náš autobox? A byl jeho obsah během jízdy chráněn například před povětrnostními vlivy?

Podmínky, které autobox i věci v něm musely zvládnout, byly rozdílné. Teplotní rozmezí se během cesty Marokem pohybovalo od +33°C do -7°C. Navíc se mnohdy jednalo o cesty nezpevněné, a tak box musel vydržet mnoho otřesů.

Kromě toho, že vše zvládl na jedničku, oceňujeme především skutečnost, že bylo vše uchráněno nejen proti vlhku, ale také proti prachu, dešti a zvládl vysoké i nízké teploty.

Dojet do Maroka autem, to je takových 40 hodin cesty bez přestávky. Vyskytly se během používání autoboxu nějaké problémy?

Občas by se hodil box ještě jeden. :-) Když jedete se 4 děvčaty, není úložného prostoru nikdy dost! Ale žádné jiné problémy jsme neřešily.

Měli jste před cestou nějaké obavy ohledně používání autoboxu? A naplnily se?

Trošku jsem se bál, jak zvládne cesty mimo asfalt a dlouhé přejezdy po šotolině, kdy se vše třese a hrozí prasknutí. Box to zvládl výtečně a nedošlo k žádnému poškození. Naopak, naše věci uvnitř byly chráněny, například proti již zmíněnému prachu.

A bylo něco, co vás během používání autoboxu překvapilo?

Asi ne. Před cestou jsme se dostatečně informovali na pobočce Neumann na vše potřebné.

Když se vrátíme ještě před samotnou výpravu, jak byste hodnotil instalaci autoboxu na vůz?

Instalace byla neuvěřitelně jednoduchá a navíc se dalo připevnění skvěle přizpůsobit naší individuálně vyrobené expediční „zahrádce” na autě.

421993411_919437350184241_6650997270283057243_n.jpg

Zaznamenali jste nárůst hluku nebo vibrací během jízdy s autoboxem?

Vůbec.

Jak jste zabezpečili střešní box, máte pro nás doporučení?

Box je uzamykatelný, žádného dalšího zabezpečení jsme nepoužili. Ono přeci jen není tak snadné se k němu dostat ve 2m výšce.

Kam všude jste s boxem cestovali? Vyskytl se nějaký problém na hranicích například u hraniční kontroly?

Naše první cesta s boxem vedla přes jih Španělska do Maroka. Kupodivu střešní box nikoho nezajímal. Celníci v Maroku letmo prohlédli vnitřek auta, očuchal nás pes, ale box na střeše nikdo neřešil.

Máte nějaký svůj „organizér” pro autobox? Například - nalevo patří jen teplé oblečení, napravo třeba hygienické potřeby apod.?

Spíš jsme věci umisťovali podle prostoru a váhy, žádná velká věda. Je to jako puzzle. Vymyslet to tak, aby se toho vešlo co nejvíce. A že se tam toho vejde! :-)

Upevňovali jste nějak obsah uvnitř boxu?

Ne. Bylo tam toho tolik, že to nebylo potřeba.

Jak se vám s boxem pracuje? Je práce s ním intuitivní nebo je zapotřebí vydat úsilí - například pokud do něj potřebujete vložit věci nebo je naopak vyndat?

Jediné, co jsem si musel osvojit, byl určitý grif pro otevírání, ale to bylo spíše dáno tím, že jej máme tak vysoko a nemám přístup ze středu. Jinak bylo vše jednoduché a pohodlné. Stejně jako jeho skladování doma po cestě „na háček” - nezabere žádné místo a je to vážně na pohodu.

424775335_919437363517573_4962294764080781070_n.jpg

Kdybyste měl hodnotit od 1 do 10 (s tím, že 10 znamená nejvíce praktické), jak byste ohodnotil náš střešní box pro své cestování? Ušetřil vám prostor, nebo byly chvíle, kdy byl pouze „doplňkem na střeše”?

Co se týká úspory místa, nebo spíše nabídky dalšího úložného prostoru, určitě 10 až 12. Pokud budu hodnotit tvar, také plný počet. Ten je opravdu krásný.

Navíc je super věc, že nejdou vytáhnout klíčky, když je pootevřený. Alespoň je člověk nemůže někam hodit, a pak je hledat.

Pokud by měl být hodnocen jako doplněk, tak našemu autu rozhodně slušel. Jediný handicap je celková výška, která nás limitovala v evropských podzemních garážích, ale to je zkrátka něco za něco.

Co byste doporučili dalším uživatelům autoboxu na základě vašich zkušeností?

Určitě do toho jděte! A nenechte se (jako málem my) zmást tím, že menší bude stačit. Větší je lepší, to se ví už dávno. :-)

Jaké je vaše závěrečné hodnocení a doporučení ohledně autoboxu?

Jsme jako 5ti členná rodina strašně moc rádi, že nás tohle řešení napadlo. Původně jsme na střechu chtěli hliníkové „offroad” bedny. Byly by možná na pohled drsné, ale nenabídly by tolik místa a navíc by stály výrazně víc peněz.

Navíc, jako patrioti jsme rádi, že máme na střeše box od českého výrobce. Takže za nás určitě ano, doporučujeme 5 z 5.

A na závěr: Máte nějakou vtipnou příhodu z vašeho cestování s autoboxem, na kterou rádi vzpomínáte a chtěli byste se o ni podělit se čtenáři?

Tak první byla, když jsme jej poprvé otevřeli doma v obýváku. Hned se nám v něm usadily naše tři děti.

A druhá byla, když se jedna naše fanynka při nedávném odjezdu na další cestu ptala, zda-li nemáme volné místo v autě. Tak jsme jí nabídli spaní „v rakvi” a (možná) protože to byla důchodkyně, tak ji to neuvěřitelně rozesmálo a dodala, že v pohodě, že by už prý měla pomalu začít trénovat. :-)

  • Přemýšlíte nad pořízením autoboxu? Přečtěte si náš průvodce Jak vybrat střešní box, nebo dorazte na jednu z našich prodejen a nechte si poradit od našich vyškolených specialistů! 

408579097_686743066897955_8699242922921699549_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Parametry a specifikace