Sněhové řetězy

Filtrujte produkty podle vašeho auta
Výrobce
Zobrazit produkty
Hledat v kategoriiHledat
Kde hledat:
Řadit dle:
168 produktů
Sněhové řetězy THULE, XS-16/220
Sněhové řetězy THULE, XS-16 Když potřebujete řetězy rychleji upevnit a sundat v průběhu cesty horami. Stačí pouhých 20 vteřin na montáž a vteřina na demontáž.
na dotaz
2 384 Kč
Sněhové řetězy Pewag BRENTA C XMK 73 (Speciálně pro PORSCHE)
Sněhové řetězy BRENTA-C, XMK73. Řetěz BRENTA-C se snadnou montáží. Standartní montáž pomocí pružného ocelového lana a napínacího systému Pewag ...
na dotaz
2 399 Kč
Sněhové řetězy Pewag BRENTA C XMR 75
Sněhové řetězy BRENTA-C, XMR75. Řetěz BRENTA-C se snadnou montáží. Standartní montáž pomocí pružného ocelového lana a napínacího systému Pewag ...
Na cestě
2 638 Kč
Sněhové řetězy Pewag BRENTA C XMR 77
Sněhové řetězy BRENTA-C, XMR77. Řetěz BRENTA-C se snadnou montáží. Standartní montáž pomocí pružného ocelového lana a napínacího systému Pewag ...
na dotaz
2 638 Kč
Sněhové řetězy Pewag SNOX PRO SXP 505
Sněhové řetězy Pewag SNOX, SXP505. Ještě nikdy nebyla montáž ocelových sněhových řetězů tak snadná. Plně automatické dopínání.
na dotaz
2 928 Kč
Sněhové řetězy Pewag SNOX PRO SXP 510
Sněhové řetězy Pewag SNOX, SXP510. Ještě nikdy nebyla montáž ocelových sněhových řetězů tak snadná. Plně automatické dopínání.
na dotaz
2 928 Kč
Sněhové řetězy Pewag servo RS 62
Sněhové řetězy Pewag servo RS62. Řetěz Pewag servo je sportovní, samodopínací, seperrychlý špičkový řetěz se servotechnologií.
doprava zdarma
na dotaz
3 049 Kč
Sněhové řetězy Pewag servo RS 64
Sněhové řetězy Pewag servo RS64. Řetěz Pewag servo je sportovní, samodopínací, seperrychlý špičkový řetěz se servotechnologií.
doprava zdarma
na dotaz
3 049 Kč
Sněhové řetězy Pewag servo RS 67
Sněhové řetězy Pewag servo RS67. Řetěz Pewag servo je sportovní, samodopínací, seperrychlý špičkový řetěz se servotechnologií.
doprava zdarma
na dotaz
3 049 Kč
Sněhové řetězy Pewag servo RS 68
Sněhové řetězy Pewag servo RS68. Řetěz Pewag servo je sportovní, samodopínací, seperrychlý špičkový řetěz se servotechnologií.
doprava zdarma
na dotaz
3 049 Kč
Sněhové řetězy Pewag servo RS 74
Sněhové řetězy Pewag servo RS74. Řetěz Pewag servo je sportovní, samodopínací, seperrychlý špičkový řetěz se servotechnologií.
doprava zdarma
Na cestě
3 049 Kč
Sněhové řetězy Pewag servo suv RSV 67
Sněhové řetězy Pewag servo suv RSV 67. Řetěz Pewag servo suv je sportovní, samodopínací, superrychlý špičkový řetěz pro vozy SUV s montáží bez pojíždění se servo technologií.
doprava zdarma
na dotaz
3 388 Kč
Sněhové řetězy Pewag servo suv RSV 68
Sněhové řetězy Pewag servo suv RSV 68. Řetěz Pewag servo suv je sportovní, samodopínací, superrychlý špičkový řetěz pro vozy SUV s montáží bez pojíždění se servo technologií.
doprava zdarma
na dotaz
3 388 Kč
Sněhové řetězy Pewag servo suv RSV 69
Sněhové řetězy Pewag servo suv RSV 69. Řetěz Pewag servo suv je sportovní, samodopínací, superrychlý špičkový řetěz pro vozy SUV s montáží bez pojíždění se servo technologií.
doprava zdarma
na dotaz
3 388 Kč
Sněhové řetězy Pewag servo suv RSV 73
Sněhové řetězy Pewag servo suv RSV 73. Řetěz Pewag servo suv je sportovní, samodopínací, superrychlý špičkový řetěz pro vozy SUV s montáží bez pojíždění se servo technologií.
doprava zdarma
Na cestě
3 388 Kč
Sněhové řetězy Pewag servo suv RSV 74
Sněhové řetězy Pewag servo suv RSV 74. Řetěz Pewag servo suv je sportovní, samodopínací, superrychlý špičkový řetěz pro vozy SUV s montáží bez pojíždění se servo technologií.
doprava zdarma
na dotaz
3 388 Kč
Sněhové řetězy Pewag servo RS 77
Sněhové řetězy Pewag servo RS77. Řetěz Pewag servo je sportovní, samodopínací, seperrychlý špičkový řetěz se servotechnologií.
doprava zdarma
Na cestě
3 484 Kč
Sněhové řetězy Pewag servo RS 76
Sněhové řetězy Pewag servo RS76. Řetěz Pewag servo je sportovní, samodopínací, seperrychlý špičkový řetěz se servotechnologií.
doprava zdarma
Na cestě
3 484 Kč
Sněhové řetězy Pewag servo RS 79
Sněhové řetězy Pewag servo RS79. Řetěz Pewag servo je sportovní, samodopínací, seperrychlý špičkový řetěz se servotechnologií.
doprava zdarma
Na cestě
3 484 Kč
Sněhové řetězy Pewag servo sport RSS 60
Sněhové řetězy Pewag servo sport RSS 60. Řetěz Jen 7 mm prostoru v podběhu. Sportovní a inovativní špičkový řetěz se servo technologií.
doprava zdarma
na dotaz
3 775 Kč
Sněhové řetězy

Sněhové řetězy patří k základní zimní výbavě mnoha tuzemských řidičů. Díky nim vás nezaskočí sněhové závěje a bezpečně projedete i neprohrnutou či jinak neupravenou silnicí a ledovými kolejemi.

Sněhové řetězy byste neměli postrádat v zimní výbavě pro váš vůz. Mohou vám pomoci v zimě z částí, kde je cesta od sněhu neodklizena, nebo příliš ledová.

Jaké sněhové řetězy si mám vybrat?

Sněhové řetězy lze rozdělit na tři hlediska, podle kterých se dělí na řetězy podle stylu nasazování, dále na řetězy se záběrovými vlastnostmi a nakonec na řetězy podle kvality ocelových článků. Nejlepší a nejvíce využívané jsou řetězy ocelové, kde lze použít rčení, že čím větší množství ocelových článků na styčné ploše, tím je to lepší. Co se týče řetězů žebříkovitých nebo řetězů s příčkami je na kole vašeho vozu až dvanáct příček.

 • Řetězy s šikmou stopou –tento typ má výhodu, v pokrytí celé plochy pneumatiky vašeho vozu, brzdná dráha není dlouhá, a dobře přilnou. Co se týče nasazení a sundání řetězů, nejedná se o složitou manipulaci. Tím že jsou ocelové, déle vydrží. Jsou ale finančně nejnáročnější.
 • Žebříčkové řetězy – ty jsou složeny z rovnoběžných řetězů na vašem kole. Jedná sed o primitivní konstrukci, uchycuje se pomocí háčků. Cenově jsou již mnohem dostupnější. Nejsou vhodné do větších sněhových dun a aplikace řetězu na kola nepatří mezi jednoduché.
 • Textilní sněhové řetězy – tento typ řetězů – pásů mohou vylepšit schopnost auta jezdit po sněhové a ledové ploše. Díky své nízké výšce se dají použít i pro sportovní automobil. Také méně váží a jsou tiché oproti ocelovým řetězům. Nejsou následně v garáži prostorově výrazné a nasazení je lehké. Bohužel nevýhodou je že nevydrží tak dlouho a mohou ovlivňovat jízdní vlastnosti automobilu. Také je dobré pohlídat si, kam s nimi hodláte jet, protože v některých zemích je neberou jako řetězy, nýbrž pouze jako pomůcku.
 • Chemické sněhové řetězy – Tyto řetězy si vlastně na pneumatiky vozu nastříkáte, ale je to vhodné pouze na krátké cesty, protože po několika metrech maximálně kilometrech se chemický postřik z pneumatik vypaří a je nutné postřik opakovat. Nejsou unfriendly k životnímu prostředí a cenově jsou dostupné. Ale používat by se měly spíše v krajním případě.

 

Při výběru řetězů věnujte pozornost také následujícím parametrům:

 • Velikost vašich kol u automobilu.
 • Výška konstrukce řetězů.
 • Maximální nosnost řetězů
 • Zda je typ řetězů vhodný pro váš vůz

Kdy je povinné mít sněhové řetězy v autě?

U nás v České republice ze zákona povinnost vozit s sebou řetězy není, pozor ale na úseky které jsou označeny značkou sněhových řetězů, tak zde mít řetězy nasazené na kolech musíte a to v období od 1. listopadu do 31. března, jinak vám hrozí až dvoutisícová pokuta.

V jiných zemích jsou jiné zákony a proto je dobré si je vždy zjistit, kde řetězy vyžadují a kde ne.

 • Státy, kde je povinnost mít nasazené sněhové řetězy v zimních podmínkách: Česká republika, Francie, Itálie, Maďarsko, Německo, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Srbsko, Španělsko, Švýcarsko.
 • Státy, kde je zákonná povinnost mít ve vozidle sněhové řetězy:Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Makedonie, Norsko, Rakousko, Slovensko, Slovinsko, Turecko.
Více informacíZabalit
Novinky