Proč nakupovat u nás?
  • Český výrobce
  • více jak 30 let na tuzemském trhu
  • 2x kamenné prodejny
  • Většina zboží vystavena v prodejně
  • Montáže a poradenství
  • Profesionální přístup a maximální vstřícnost
Naše přednosti

Test

Střešní box je praktický pomocník pro každého, kdo rád cestuje nebo potřebuje přepravovat větší množství nákladu. Je ideální pro převoz lyží, snowboardů, kol, ale i dalších věcí, jako jsou kufry, tašky, kočárky nebo sportovní vybavení.

Pokud právě řešíte výběr boxu na střechu vašeho auta, jistě víte, že je zapotřebí zohlednit několik důležitých faktorů, jako je: velikost, objem, nosnost, materiál, způsob uchycení nebo design.

Právě na tyto faktory se v našem článku zaměříme blíže a prozradíme vám, jak vybrat střešní box, který bude plně vyhovovat vašim potřebám.

Typy autoboxů podle otevírání

Způsob otevírání střešního boxu je důležitější, než by se na první pohled mohlo zdát. To, jaký typ zvolíte, ovlivní snadnost a pohodlnost nakládky a vykládky vašich věcí.

Rozhodující to může být například v momentě, kdy stojíte na úzkém parkovacím místě, či ve vaší blízkosti někdo zaparkuje tak, že si stěží sednete za volant. V ten moment si jistě sami vzpomenete, proč jste si vybrali box s jednostranným, oboustranným nebo zadním otevíráním.

Pro snadnější orientaci můžete v naší nabídce najít filtraci, která vám pomůže vybrat vhodný model.

A jak to tedy s jednotlivými typy otevírání je? Existují:

Jednostranné otevírání

Jednostranné otevírání umožňuje snadné a rychlé používání. Stačí si zvolit, zda chcete box otevírat zleva nebo zprava, dle vlastních preferencí, a podle toho box namontovat.

Příklady střešních boxů s jednostranným otevíráním jsou Neumann Adventure 130, Neumann Adventure 225 nebo Neumann Northline EVOspace.

Oboustranné otevírání

Tento typ otevírání je pohodlnější než jednostranný. Přístup do něj je možný z obou stran, což usnadňuje nakládání i vykládání zavazadel.

Tuto možnost oceníte především v momentě, kdy budete mít z jedné strany vozu překážku a bude zapotřebí improvizovat. Ušetříte si tak spoustu nervů nebudete muset popojíždět autem, abyste se dostali do boxu.

Příkladem oboustranného otevírání je například střešní box Neumann Adventure 205, který je mezi našimi zákazníky i jedním z nejoblíbenějších. Na svých výpravách ho využil i….

Zadní otevírání

Zadní otevírání je nejméně časté. Víko autoboxu se otevírá zezadu, což je nepraktické, neboť se pro jeho otevření musíte natáhnout přes kufr vozu, abyste dosáhli na střešní box. Z tohoto důvodu takové boxy ani nenabízíme.

Typy autoboxů podle velikosti

Máte v plánu roadtrip, rodinný výlet nebo sportovní víkend? Vyberte si autobox podle jeho velikosti! Nezapomeňte však zohlednit i velikost střechy auta.

Na výběr máte:

Dlouhé a úzké střešní boxy

Tyto autoboxy jsou ideální pro přepravu dlouhých a objemných předmětů, jako jsou lyže, snowboardy, surfy nebo stany. Mají obvykle objem od 300 do 500 litrů a délku od 180 do 220 cm.

S objemem 330 litrů vás například zaujme autobox NEUMANN, Adventure 190 nebo s šířkou pouhých 80 cm model Hapro ZENITH. Pro menší automobily ideální boxy.

Středně velké střešní boxy

Středně velké autoboxy jsou univerzální volbou, která je vhodná pro různé účely. Nabízí objem kolem 500 až 630 litrů a délku od 180 do 215 cm.

Kromě výše zmíněného do nich dostanete třeba i větší předměty, nákupy, kempingovou výbavu a spoustu dalšího.

Zde by pro vás mohla být vhodná volba autoboxu Hapro TRAXER, který pojme 530 litrů, nebo s objemem 500 litrů například THULE Motion XT XL (800).

Velké a široké střešní boxy

Tyhle autoboxy ocení rodiny nebo skupiny lidí, které potřebují přepravovat velké množství nákladu. Objem se zde pohybuje nad 630 litrů a délka nad 215 cm.

V této kategorii můžete zvolit třeba NEUMANN, Adventure 230 s objemem 630 litrů nebo Hapro TRAXER 8,6 s parametry 215 x 90 x 43 cm.

Typy autoboxů podle způsobu upevnění

Kromě standardních střešních boxů existuje také typ, který lze připevnit bez jakéhokoliv nářadí rychle a snadno na tažné zařízení.

Takové boxy disponují sklopnou funkcí pro přístup do zavazadlového prostoru, snadnou montáží a také skladností. Jako příklad dobře poslouží Thule 9059 Onto přepravní box nebo Box THULE Arcos L na tažné zařízení TH9062.